top of page

Yatırım Komitesi

T-Fon yatırım komitesi yatırımların stratejik olarak yönlendirilmesini sağlayacak alanlarında öncü ve tecrübeli isimlerden oluşuyor.

1432397_edited.jpg

Türkiye’nin yüzde 100 yerli sermayeli en büyük yalıtım firması olan ODE Yalıtım’ın Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, 1981 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Marmara Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansı’nı da tamamlayan Orhan Turan, iş hayatı boyunca sivil toplum örgütlerinde görev almaya büyük önem verdi. Bu kapsamda Isı, Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği’nin (İZODER) kurulmasında aktif rol aldı. 1997-1999 yılları arasında İZODER’in Yönetim Kurulu Başkanlığını yapan Turan, 2007-2011 yılları arasında iki dönem de İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği’nin de (İMSAD) Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptı. Bugüne kadar birçok STK’da aktif rol alan Turan, 2017-2019 dönemi TÜSİAD’da Denetleme Kurulu Başkanlığı yaptı, halen TÜSİAD’da Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

 

Sivil toplum kuruluşlarında 30 yıldır aktif görev alan Turan, Sabancı Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nde lisansüstü seviyesinde dersler verdi.

 

Milliyet Gazetesi ve Ernst & Young işbirliğiyle yapılan Yılın Girişimcisi yarışmasında 2008 yılında  “Yılın Girişimcisi” ödülünü alan Orhan Turan, Monte Carlo’da düzenlenen “Dünya Yılın Girişimcisi”  yarışmasında Türkiye’yi temsil etti.

Orhan TURAN

ali-avci_edited.jpg

1956 yılında doğan Ali Avcı, ilk, orta ve lise eğitimini Ceyhan’da, yüksek öğrenimini Çukurova Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Halen Ceynak Lojistik Ticaret A.Ş., Ceyport Terminal Lojistik ve Tic. A.Ş., Ceyport Tekirdağ Uluslararası Liman İşletmeciliği A.Ş., Ceyport Taşucu Uluslararası Liman İşletmeciliği A.Ş., Ceysan Hizmet İşletmeleri A.Ş., Ceylidaş Ceynak Tarım Ürünleri Depoculuk A.Ş. Samsunport Uluslararası Liman İşletmeciliği A.Ş. ve Mersin Serbest Bölge Kurucu ve İşleticisi A.Ş. şirketlerinin de içinde bulunduğu Cey Holding ve Ceynak Yatırım Holding’in Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktadır.
 

İş hayatı dışında çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak görev alan Ali Avcı’nın İstanbul Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu Danışma Kurulu Üyeliği, İstanbul Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Merkezi Danışma Kurulu Üyeliğinin yanı sıra çeşitli meslek kuruluşlarında komite üyelikleri, TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) Türkiye Denizcilik Meclisi Başkan Yardımcılığı, TUSİAD (Türkiye Sanayicileri ve İşadamları Derneği) Üyeliği ve Ulaştırma Lojistik Çalışma Grubu Başkanlığı, TÜRKONFED (Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı bulunmaktadır.

Ali Avcı ayrıca SEDEFED’in (Sektörel Dernekler Federasyonu) 2 dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmüştür.

Ali AVCI

girvak.png
girvak.png
bgmxKaUW_400x400_edited.jpg

1972 yılında Van’da dünyaya gelen Adnan Özen A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Salih Özen’in profesyonel iş yaşamı, 1996 yılında inşaat sektörüne adım atmasıyla başladı. İnşaat sektöründeki başarılı faaliyetlerinin devamında Devlet Su İşleri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bünyesindeki Türk Telekom’da devlet taahhüt işleri yaparak önemli deneyimler elde etti. 2007 yılında enerji sektörüne “DOKAY Enerji” markası ile giriş yaptıktan hemen sonra hidroelektrik, biomass ve rüzgâr enerjisi santralleri inşa ederek alanını genişletmiş oldu. 2010 yılında Monopoly adındaki gayrimenkul yönetimi üzerine kurduğu şirketinin devamında halen Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüttüğü, bu yıl 27. yılını kutlayan DOKAY markasının temellerini atmış oldu. Mehmet Salih Özen kısa sürede araç kiralama sektöründe önemli bir iş hacmine sahip olması ile adından söz ettirmeyi başardı. Bireysel ve kurumsal araç kiralamada Dokay Rent a Car, filo kiralama işlemlerinde Dokay Filo Kiralama, 2. El araç alım ve satımda Dokay 2. El ve otopark ihtiyaçları için Dokay Otopark Hizmetleri alt markaları ile yelpazesini çeşitlendirerek, Türkiye’nin merkezi ve iş hacmi yüksek şehirlerinde tam kapasite hizmetlerine devam etti.

Mehmet Salih Özen, tüm iş yaşamı süresince birçok sivil toplum kuruluşunda aktif olarak görev aldı. Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nde (TÜSİAD) Kaynak Geliştirmeden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliği, Ege Sanayicileri ve İş adamları Derneği’nde (ESİAD) Başkan Yardımcılığı, Batı Anadolu Sanayici ve İş adamları Dernekleri Federasyonu’nda (BASİFED) Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, Tüm Oto Kiralama Kuruluşları Derneği’nde (TOKKDER) üyeliği ve TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ile Sayman görevlerini halen sürdürmeye devam ediyor…

Mehmet Salih ÖZEN

riza-kutlusoy-is-yatirim-genel-muduru-oldu-23997-552016092255-1240x698.jpeg

Nisan 2016 tarihinden beri ülkemizin en büyük aracı kurumu olan İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de Genel Müdür olarak görev yapmakta olan Riza İhsan Kutlusoy,  Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. Türkiye İş Bankası A.Ş.’deki kariyerine 1988 yılında Stajyer Müfettiş Yardımcısı olarak başlayan Kutlusoy, 1996 yılında Sermaye Piyasaları Bölümü Müdür Yardımcısı, 1998 yılında aynı Müdürlükte Grup Müdürü, 2002 yılında Sermaye Piyasaları Bölümü Müdürü olarak atanmış, 2006 yılında Galata Şubesi Şube Müdürlüğü görevini üstlenmiştir. 2008 yılında Risk Yönetimi Müdürlüğü Müdürü olarak atanan Kutlusoy, 2011 yılında Türkiye İş Bankası A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı olmuştur. Sayın Kutlusoy’un Yönetim Kurulu Üyeliği yaptığı şirketler ise şöyledir: 2002-2006 İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.(Başkan Vekili), İş Yatırım Ortaklığı A.Ş.(Başkan) ve İş Portföy Yönetimi A.Ş.(Başkan Vekili), 2004-2007 İstanbul Takas ve Saklama Bankası A.Ş.(Üye), 2006-2008 Gemport Gemlik Liman Depolama İşletmeleri A.Ş.(Başkan), 2006-2011 Nemtaş Nemrut Liman İşletmeleri A.Ş.(Başkan), 2011-2013 Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş.(Üye), 2011- Bayek Tedavi Sağlık Hizmetleri ve İşletmeciliği A.Ş.(Başkan), 2016- İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.(Üye), 2017- Maxis Girişim Sermayesi Portföy Yönetim Şirketi A.Ş.(Başkan), 2021- Adnan Polat Enerji Yatırımı A.Ş.

Riza İhsan KUTLUSOY

alim-murat-ozgen-1133841098.png

Eylül 2021’den beri Maxis Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi A.Ş.’nin Genel Müdürü olarak görevini sürdüren Sn. Alim Murat Özgen ayrıca Maxis Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi A.Ş. bünyesinde kurulan fonlarda Yatırım Komitesi Üyesi olarak tüm yatırım ve fon kuruluş süreçlerinde yer almaktadır. Maxis Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi A.Ş.’deki görevi öncesinde, Şubat 2002’de katıldığı İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.'de 2006 – Ağustos 2021 döneminde Genel Müdür olarak görev alan A. Murat Özgen bu dönemde gerçekleştirilen yatırım ve çıkış işlemlerinde aktif olarak yer almıştır. İş Girişim Sermayesi’nden önce Koçbank’ta proje ve yatırım finansmanı, Commerzbank New York’ta risk ve portföy yönetimi ve Facility Group Inc. Atlanta’da finans ve muhasebe alanında görev yapmıştır. A. Murat Özgen halihazırda TOBB Girişim Sermayesi Meclisi Başkan Yardımcısı ve Etki Yatırımı Danışma Kurulu Asil Temsilci Üyesi görevini yürütmekte olup, ayrıca Maxis Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi A.Ş., Gullseye Lojistik Teknolojileri A.Ş. ve Adnan Polat Enerji Yatırımı A.Ş.’de yönetim kurulu üyeliği yapmaktadır. A. Murat Özgen geçmişte İş Girişim Sermayesi’nin iştirak ettiği  Probil, ITD, CineMars, Nevotek, Step Halı, Havaş, Aras Kargo ve İstanbul Yiyecek İçecek Grubu’nda, ayrıca İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. ve Bayek Tedavi Sağlık Hizmetleri ve İşletmeciliği A.Ş.’de yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü mezunu olan A. Murat Özgen’in Atlanta’da bulunan Mercer Üniversitesi’nden MBA derecesi bulunmaktadır.

Alim Murat ÖZGEN

6156f0d059091f30fcf40193_selami-duz.png

Selami Düz, kariyerine 1990 yılında Türkiye İş Bankası A.Ş.’de Stajyer Müfettiş Yardımcısı olarak başlamıştır. 1996 yılında görev yapmaya başladığı İşbank AG, Almanya’da; Şube Müdürlüğü, İç Denetim, Risk Yönetimi, Kredi Tahsis, İnsan Kaynakları, Kurumsal Mimari, Dış Ticaret İşlemleri ve Bilgi Teknoljileri gibi Genel Müdürlük birimlerindeki yöneticilik görevlerinden sonra 2007 yılında İcra Kurulu Üyeliğine atanmış ve bankanın Avrupa stratejisinin belirlenmesi ve yürütülmesinde pay sahibi olmuştur. 2014 yılında İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.’de göreve başlayan Selami Düz, Ortopro Tıbbi Aletler San ve Tic. A.Ş.’de ve LiveWell Giyilebilir Sağlık Ürün Hizmet ve Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesidir. İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olan Selami Düz, 2017 Aralık ayından 31.08.2021 tarihine kadar bu yana Maxis Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi A.Ş.’nin Genel Müdürü olarak görev yapmıştır. Maxis Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından kurulan girişim sermayesi yatırım fonlarında yatırım komitesi üyesi olan Selami Düz 01.09.2021 tarihinden itibaren Koordinatör unvanıyla görevine devam etmektedir.   

Selami DÜZ

bottom of page